Home Staging


je specializovaná služba pro profesionální přípravu a prezentaci nemovitostí k prodeji nebo k pronájmu na realitním trhu, pochází ze Spojených států amerických, kde jsme se s touto službou, také před více jak patnácti lety poprvé setkali. V ČR se tato služba teprve dostává do podvědomí a bohužel díky sdělovacím prostředkům není vždy dobře prezentována, tudíž následně hodnocena. Naše zkušenosti a především zkušenosti realitních makléřů či samostatných majitelů nemovitostí k pronájmu, prodeji  jsou opačné.

Opravdu nejde jen o přidání vázy s květinou, či ustlání postele.

Věříme, že takovou úpravu zvládne opravdu každý a nemusí si na to zvát designéra.

Podstatou home stagingu je vyzdvihnout klady nemovitosti, nedostatky odstranit nebo minimalizovat, ale pozor  NE skrýt. Na rozdíl od zařizování interiéru, kde je naším cílem vytvoření teplého domova , home staging má za cíl odosobnění - vyjmutí domova, jde nám o to připravit standardní produkt k prodeji či pronájmu, tak aby nemovitost působila čistě, neutrálně a v rámci možností světle a prostorně.

Home staging můžete po konzultaci provést sami, a to na základě návrhu designéra nebo celou realizaci nechat na nás. Velmi důležitou součástí home stagingu jsou výsledné profesionální fotografie, jež jsou prvotním aspektem výběru potencionálního zájemce.  

Cena za zpětný report (návrh na provedení home stagingu) a realizace vždy záleží na velikosti a náročnosti domu/bytu.

Realizace home stagingu obsahuje:
1. úprava dispozičního řešení
2. provedení dalších doporučených úprav
3. spolupráce s řemeslníky
4. instalace nových předmětů
5. půjčení/koupě dekorací - dekorace
6. profesionální fotografie

Po zkušenostech můžeme 100% potvrdit, že investovat do home stagingu  je levnější než 1. snížení ceny nemovitosti.

katerina barandun home staging sluzby